Відкрито набір до групп навчання «МСФЗ для початківців»; «Право в Україні»; DipIFR rus; CIMA
📚👍🏻Стань кращим фахівцем, пройшовши навчання з професіоналами в Академії «Контінуа прогресіо»!

Підсумки тижня (огляд за 1 — 5 березня 2021 р.

Праця і заробітна плата
Мінекономіки зупинилося на поясненнях в застосуванні норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.
У листі від 02.02.2021 р. № 4708-06/6433-07 акцентовано, що премії та інші виплати, які виплачують за 2 і більше місяці, враховують в частині, яка відноситься до тих місяців, що входять у розрахунковий період.
Треба зважати, що дні відрядження, оплачені за середнім заробітком, не враховують при обчисленні середньої зарплати за два місяці. В такому разі і суму премії, яка припадає на ці дні, також не враховують при визначенні частини премії, яку відносять до заробітку місяців розрахункового періоду.
Інший випадок врахування премій розглянутий у листі 02.02.2021 р. № 4708-06/6450-07.
Запитувач навів свій приклад із розрахунком середньої зарплати. На що міністерство відповіло, що для визначення частини премії, яка буде врахована при обчисленні середньої зарплати працівнику, необхідно суму премії за четвертий квартал 2020 року розділити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у четвертому кварталі 2020 року, потім отриманий результат помножити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у листопаді та у грудні 2020 року.
Що стосується округлення частин премії, які додаються до заробітку місяців розрахункового періоду, то, як правило, при розрахунку проміжковий показник не округлюють.
________________________________________
Податок на додану вартість
Мінфін затвердив чергову Узагальнюючу податкову консультацію (наказ від 01.03.2021 р. № 129), яка цього разу стосується оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину.
В ній викладена відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови КМУ «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» від 15.07.2020 р. № 611 (далі – постанова № 611). В п. 1 цієї постанови визначено, що на період дії карантину, орендна плата за користування нерухомим державним майном за переліками, що визначені постановою № 611, становить:
– 50 % суми нарахованої орендної плати;
– 25 % суми нарахованої орендної плати;
– звільняються від орендної плати.
Зокрема, для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.
Аби уникнути зупинки реєстрації ПН/РК в ЄРПН податківці радять завчасно подавати Таблицю.
Зокрема, слід поінформувати контролерів про такі аспекти діяльності платника:
• види економічної діяльності відповідно до КВЕД ДК 009:2010;
• коди товарів згідно з УКТЗЕД;
• коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010.
Одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів/послуг в одному рядку Таблиці не допускається.
Після подання таблиці даних платника податку, та в подальшому при складанні ПН/РК, коди товарів згідно з УКТЗЕД або коди послуг згідно з ДКПП мають відповідати тим, які зазначені в поданій Таблиці.
Отримання попередньої оплати за товари, постачання яких ще не відбулося, не позбавляє платника податку права навести у Таблиці інформацію щодо товарів, відносно яких вона отримана.
Таблиця подається в електронному вигляді (код форми – J1312303) з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Обов’язковою умовою є формат *.pdf файлу з поясненнями, розміром не більше 2 МБ.
Таблиця подана до контролюючого органу підлягає розгляду протягом 5 робочих днів для прийняття рішення про врахування/не врахування такої таблиці. У разі відповідності таблиці всім вимогам вона враховується автоматично.
Подавати Таблицю з кожною квитанцією про зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, платнику податків не потрібно.
Також звертають увагу, що подання Таблиці не дає можливості здійснити реєстрацію ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН раніше.
Джерело: роз’яснення ДПС у Хмельницькій області.
ДПС станом на 01.03.2021 року повідомляла, що реєстрація податкових накладних для аграріїв із ставкою ПДВ 14% відкладається. Причина цьому проста – ДПС розробила, але Мінфін ще не затвердив, проєкт нових форм податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, які містять рядки та графи, призначені для операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції за ставкою ПДВ у розмірі 14%.
Ця ж позиція підтверджується й листі ДПС від 01.03.2021 р. № 5257/7/99-00-21-03-02-07. В ньому податківці також пояснили особливості нарахування та коригування податкових зобов’язань з ПДВ.
Якщо перша подія при постачанні сільськогосподарської продукції, операції з постачання якої з 01.03.2021 року оподатковують за ставкою ПДВ у розмірі 14%, відбулася до вказаної дати, то перерахунок ставки ПДВ і суми ПДВ на дату настання другої події не здійснюється.
Коли ж за операціями з постачання сільськогосподарської продукції, здійсненими до 01.032021 року, після 01.03.2021 року відбувається повернення авансового платежу або поставлених товарів або у зв’язку зі зменшенням кількості або вартості таких товарів, то коригування сум податкових зобов’язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ у розмірі 20%.
Тому якщо, починаючи з 01.03.2021 року відбувається повернення авансового платежу або сільськогосподарської продукції, яка класифікується за товарними позиціями згідно з УКТ ЗЕД, визначеними у Законі № 1115, зміна кількості або вартості товарів, поставлених до вказаної дати у сторону зменшення або в межах попередньої суми, то у РК до ПН, що була складена за операцією з постачання таких товарів, платнику ПДВ (постачальнику) треба зазначити ставку ПДВ, вказану у податковій накладній, що коригується (20%).
А ось роз’яснення щодо особливостей заповнення ПН/РК до ПН, складених за операціями з постачання сільськогосподарської продукції, здійснюваними із 01.03.2021 року, та відображення таких операцій у податковій звітності з ПДВ буде надано додатково після затвердження нових форм ПН/РК до ПН та податкової звітності з ПДВ.
24.02.2021 року опублікували Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» від 17.12.2020 р. № 1115-ІХ. Його застосовують до податкових періодів, починаючи із 01.03.2021 року. Про деталі зміни ставок ПДВ – у новині за посиланням.
З приводу набрання чинності Законом № 1115 в ДПС повідомили, що починаючи з 1 березня 2021 року операції з сільськогосподарською продукцією за окремими УКТ ЗЕД оподатковують ПДВ за ставкою 14%.
Наразі ДПС розробила проєкт нових форм податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, які містять рядки та графи, призначені для відображення інформації щодо операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, що підлягатимуть оподаткуванню ПДВ за ставкою у розмірі 14%.
Поки що проєкт наказу Мінфіну погоджується із заінтересованими органами виконавчої влади. Після затвердження оновленої форми податкової накладної платники податку зможуть складати податкові накладні за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.
До того як будуть чинними нові форми ПН/РК до ПН, які міститимуть відповідні графи та показники для відображення операцій з постачання товарів (сільськогосподарської продукції, що класифікується за товарними позиціями згідно з УКТ ЗЕД, визначеними у нормах Закону № 1115), які, починаючи з 1 березня 2021 року, оподатковуються за ставкою ПДВ у розмірі 14%, ПН/РК до ПН не можуть бути складені та зареєстровані в ЄРПН.
Лиш після набрання чинності норм відповідного наказу платники ПДВ зможуть реєструвати в ЄРПН ПН/РК до ПН, складених за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, зокрема, в період з 01.03.2021 року по дату впровадження нової форми вказаних документів.
Нагадуємо, що згідно з п. 521 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ штрафні санкції не застосовують, у т. ч. за нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію) ПН/РК до ПН в ЄРПН.
________________________________________
Податок на доходи фізосіб
В ДПС звернули увагу на відповідальність, яка застосовується до податкового агента за неподання або несвоєчасне подання додатка 4ДФ до Розрахунку:
– штраф на підприємство згідно п. 119.1 ПКУ в розмірі 1020 грн за неподання, несвоєчасне подання чи подання недостовірних відомостей (за повторне протягом року діє подвійний розмір – 2040 грн);
– адмінштраф за ч. 1 ст. 163 прим. 4 КУпАП на посадових осіб – від 2 до 3 (від 3 до 5 при повторному порушені) НМДГ.
Докладніше про «Штрафні (фінансові) санкції за порушення податкового законодавства» можна дізнатися з модуля Довідники.
________________________________________
Єдиний податок
Єдинник третьої групи, що є власником земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво, сплачує земельний податок на загальних підставах – наголошують в ДПС.
Платники єдиного податку звільняються від нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку третьої групи для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).
У разі ж здійснення будівництва (в тому числі виробничих об’єктів), юридична особа не використовує у господарській діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконуються умови, які звільняють платника єдиного податку від сплати земельного податку.
Якщо обсяг доходу за 2020 рік ФОП – платників ЄП 2 – 4 груп перевищив 1 млн. грн., то такі платники повинні застосовувати РРО) та/або ПРРО при готівкових розрахунках у обов’язковому порядку.
Перехід на використання РРО/ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Нагадаємо, що для застосування РРО до 01.01.2021 року діяла норма щодо не перевищення обсягу доходу у 1 млн. грн., а з 01.01.2021 року обсяг доходу не має перевищувати 220 розмірів мінімальних зарплат встановлених на 2021 рік (у 2021 році – 1,32 млн.грн).
________________________________________
Акцизний податок
На сайті Мінфіну оприлюднено проект наказу «Про внесення змін до Форми декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) та Порядку складання та подання Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію)».
Незабаром платники акцизу зможуть отримати нову редакцію форми Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), а також порядку її складання та подання.
Рішення мотивоване тим, що із 01.01.2021 року запроваджена адвалорна ставка акцизу на сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну (код УКТ ЗЕД 2402 10 00 90).
Нагадаємо, що виробниками та імпортерами тютюнових виробів здійснюється встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари (продукцію) шляхом декларування таких цін (п.220.1 ПКУ).
В світлі адміністративно-територіальної реформи у ДПС розповіли про те, до якого контролюючого органу повинен подавати податкові декларації акцизного податку та куди сплачувати акцизний податок (на рахунки органів місцевого самоврядування чи на рахунок ОТГ) СГ роздрібної торгівлі, який має пункти продажу на території одного або декількох населених пунктів, що входять до складу ОТГ.
Так, суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має один або декілька пунктів продажу на території одного або декількох населених пунктів, що входять до складу ОТГ (один код КОАТУУ) та обслуговуються в одному контролюючому органі складає та подає Декларацію та заповнює один Додаток 6 до Декларації відповідно до цього КОАТУУ.
Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має декілька пунктів продажу на території декількох населених пунктів, що входять до складу ОТГ (різні коди КОАТУУ) та обслуговуються в різних контролюючих органах складає та подає Декларацію до кожного контролюючого органу та заповнює додаток 6 до Декларації окремо за кожним КОАТУУ.
Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має декілька пунктів продажу на території декількох населених пунктів, що входять до складу ОТГ (різні коди КОАТУУ) та обслуговуються в одному контролюючому органі складає та подає одну Декларацію з кількістю Додатків 6, що відповідає кількості кодів КОАТУУ.
У разі об’єднання в поточному році сільських, селищних, міських рад в ОТГ, сплата акцизного податку СГ роздрібної торгівлі, який має пункти продажу на території одного або декількох населених пунктів, що входять до складу ОТГ, здійснюється на рахунки, відкриті Казначейством сільським, селищним, міським радам, а з нового бюджетного року – на рахунок, відкритий Казначейством ОТГ.
Докладніше про зміни в оподаткуванні акцизом – в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН «Новації Закону № 1117: акцизний податок».
________________________________________
Звітність
Мінцифри розробило зміни до постанови КМУ від 30.11.2016 р. № 867. Саме завдяки ним ДПС та Держстат почнуть оприлюднювати фінзвітність компаній.
Тепер це стане реальністю – Уряд прийняв постанову для розвитку сфери відкритих даних в Україні. Про це повідомили в Мінцифри.
Ключове завдання цього документу – публікація фін звітності у формі відкритих даних.
Завдяки цьому будь-хто зможе ознайомитись з реальним фінансовим станом всіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України.
Тож ДПС буде оприлюднювати:
– фінзвітність підприємств незалежно від форм власності;
– консолідовану фінзвітність підприємств;
– фінзвітність неприбуткових організацій.
У свою чергу Держстат розміщуватиме фінзвітність компаній, яку складають та подають відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Починаючи зі звіту за січень 2021 року роботодавці подають нову форму статзвітності – № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці». Затвердили її наказом Держстату від 21.07.2020 р. № 222, а також видали роз’яснення Держстату від 12.08.2020 р. № 19.1.2-12/23-20 щодо форми державного статистичного спостереження № 3-борг (місячна).
Проте роботодавців цікавило питання, як показувати у формі № 3-борг (місячна) суми заборгованості за рахунок коштів Фонду соцстраху.
У листі Держстату від 18.02.2021 р. № 05.6-16/113-21 пояснюється, що сума заборгованості, яка відображається у рядку 2040, враховує кошти Фонду соцстраху та відображається аналогічно сумі заборгованості з виплати зарплати.
Тому, якщо, приміром, упродовж грудня 2020 року працівник не працював у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності більше ніж п’ять днів, а інформація для Фонду соцстраху передана в січні 2021 року, то максимальний термін цих виплат буде в лютому 2021 року. Якщо Фонд своєчасно не перерахував кошти, то станом на 1 березня ця сума вже вважається заборгованістю та потребує відображення в рядку 2040 форми № 3-борг (місячна).
Якщо ж виплати здійснені до кінця місяця, у якому була подана інформація до Фонду соцстраху, то розрахунки з працівником уважаються здійсненими вчасно та не потребують відображення у формі № 3-борг (місячна).
ДПС уже звертала увагу, що в податкових деклараціях 2021 року треба вказувати нові коди КОАТУУ.
Пояснювали також нюанси заповнення декларацій з екоподатку та ренти з новими кодами КОАТУУ.
Тепер черга дійшла до зазначення коду КОАТУУ в податковій декларації з плати за землю у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою України.
Форма податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності), яка затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560, передбачає заповнення коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної(их) ділянки(ок) за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України.
Тому при заповненні рядку 7 декларації «код за КОАТУУ органу місцевого самоврядування» треба вказати код територіальної громади, створеної під час адмінреформи, тобто код органу самоврядування, який є адмінцентром новоствореної територіальної громади.
При цьому має зазначатися код КОАТУУ старого 10-знакового формату.
Починаючи із 2022 року держоблік водокористування будуть проводити шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою звітності № 2ТП-водгосп (річна) в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія» або Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.
Норма, яка запрацює із 01.01.2022 року, закріплена у наказі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 18.12.2020 р. № 375.
При цьому копії таких електронних звітів з відміткою про одержання подаватимуть платники ренти за спецвикористання води разом з податковими деклараціями з рентної плати до територіальних органів ДПС.
Цим же наказом затверджений Порядок функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі «Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України».
Окрім того, встановлено, що водокористувачі, що мають у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, що не звітують самостійно, подають звіти за них.
Додатково прописали особливості заповнення окремих граф звіту.
Точкові зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування запрацюють раніше – з дня офіційного опублікування Наказу № 375.
_____________________________________
Банківська діяльність
Правління НБУ підвищило облікову ставку до 6,5% із 5 березня 2021 року на тлі посилення інфляційного тиску впродовж останніх місяців. Відповідний прес-реліз розмістили на сайті банківського регулятора.
Рішення спрямоване на поступове повернення інфляції до цілі в умовах відновлення як світової, так і української економіки. Адже на початку 2021 року інфляція прискорилася та очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1.
Досить швидке відновлення світової та української економіки формуватиме відчутний інфляційний тиск упродовж усього року. Разом з тим, ключовий ризик для макрофінансової стабільності – посилення карантинних обмежень як в Україні, так і у світі для протидії поширенню пандемії COVID-19.
Наступне засідання Правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 22 квітня 2021 року.
Нагадаємо, що облікова ставка на рівні 6% трималася із 12.06.2020 року до 04.03.2021 року.
________________________________________
Готівкові розрахунки
Програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» (далі – ПЗ ПРРО) може бути встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але одночасно використовувати один програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.
ПЗ ПРРО може відмовляти у вході у випадку спроби касиром увійти на ПРРО при наявній відкритій робочій зміні на іншому ПРРО, при цьому він отримує повідомлення про наявність відкритої робочої зміни на іншому ПРРО.
У разі якщо ПЗ ПРРО одночасно встановлено на два окремі пристрої, для яких зареєстровано одного касира, та при здійсненні входу ПРРО відмовляє у вході і повідомляє про відкриту зміну на іншому ПРРО, то касиру необхідно закрити робочу зміну на одному пристрої та відкрити робочу зміну на іншому.
________________________________________
Пенсійне і соціальне забезпечення
Якщо листок непрацездатності відкрито у період, коли працівника відсторонили від виконання посадових обов’язків на час дисциплінарного провадження, тоді лікарняні за дні непрацездатності, які збігаються із періодом відсторонення, не виплачують. Цей нюанс пояснили у Фонді соцстраху.
До того допомогу по тимчасовій непрацездатності не надають незалежно від того, відбулось притягнення до відповідальності або дисциплінарне провадження було закрите.
Що стосується держслужбовців, які знаходились на лікарняному у період відсторонення, то для них на цей період не передбачено надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соцстраху.
У разі хвороби або травми, яка настала або триває в працівника під час відсторонення від виконання посадових обов’язків, втрата працездатності не настає, оскільки такий працівник не виконує свої посадові обов’язки у зв’язку із відстороненням.
Варто зважати, що незалежно від наслідків відсторонення, буде відсутній факт втрати зарплати через хворобу або травму, яку мала б компенсувати допомога по тимчасовій непрацездатності від Фонду соцстраху.
________________________________________
Приватні підприємці
ФОПів на час карантину звільнили від нарахування та сплати ЄСВ за березень, квітень та травень 2020 року. При цьому періоди звільнення включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів. Це передбачає Закон № 533.
Тож періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року включають до страхового стажу та зараховують як період в межах повного місяця «днів до стажу».
В ГУ ПФУ у Луганській області додають, що наразі таке зарахування стажу можна побачити у виписці з облікової картки застрахованої особи з реєстру застрахованих осіб за формою ОК-5.
Довідку за формою ОК-5 з QR-кодом, яка є офіційним документом, користувачі вебпорталу ПФУ мають змогу отримати дистанційно у зручний для себе час.
________________________________________
Контроль і відповідальність
Факт включення платника податку до плану-графіку документальних планових перевірок на 2020 рік не створює для суб’єкта господарювання жодних правових наслідків у вигляді виникнення, зміни чи припинення його прав – вказується в постанові П’ятого апеляційного адміністративного суду від 20.01.2021 р. у справі № 420/5763/20.
Про цей судовий спір йдеться у прес-релізі ДПС, адже суд прийняв сторону податківців.
Суд апеляційної інстанції наголосив, що дії контролюючого органу щодо формування, у тому числі затвердження, плану-графіку документальних планових перевірок суб’єктів господарювання є лише службовою діяльністю працівників податкового органу. Тому він не створює для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов’язкових юридичних наслідків і відповідно такий акт не порушує права останнього.
До плану-графіка в першу чергу включають платників податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов’язкових платежів.
Тож законодавцем запроваджено ризикорієнтовний підхід до планування перевірок платників податків, з урахуванням особливостей критеріїв суб’єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, періодичності проведення планових заходів та переліку питань для їх здійснення.
Тому виключно результат реалізації повноваження податкового органу (саме – рішення контролюючого органу), а не процес реалізації його повноважень, може бути об’єктом судового оскарження.
Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення».
Прийнятими змінами:
– розмежовано державний, внутрішній та громадський контроль за додержанням законодавства про працю;
– уточнено підстави для притягнення до відповідальності за недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні;
– визначено граничні строки накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю та зайнятість населення та винесення контролюючим органом припису при першому вчиненні правопорушення;
– встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення приписів, розпоряджень, податкових повідомлень-рішень, вимог та рішень про накладення фінансових стягнень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку тощо.
Проте, як видно із порівняльної таблиці до повторного другого читання законопроекту, тест документу суттєво скоротився. Тому дізнатися на скільки зменшили тиск на роботодавців можна буде лише після опублікування Закону, підписаного Президентом України.
Приміром, за недопуск інспекторів праці до перевірки передбачений адмінштраф від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн).
ДПС внесла оновлення в план-графік документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.
Зміни станом на 26.02.2021 року відбулися відразу у трьох розділах плану-графіку:
1. Розділ І «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб».
2. Розділ ІІ «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів».
3. Розділ IV «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати ПДФО, військового збору та ЄСВ».
Нагадаємо, що Уряд постановою КМУ від 03.02.2021 р. № 89 скасував мораторій стосовно окремих видів податкових перевірок, але лише юридичних осіб.
________________________________________
Інше
До податківців звернулись із запитом щодо оподаткування дивідендів військовим збором.
На це у відомстві зауважили – оскільки сума дивідендів, нарахованих на користь фізичних осіб, включається до оподатковуваного доходу платника податку, то такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.
________________________________________
До відома
Держстат повідомив, що середня номінальна зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій у січні 2021 року становила 12337 грн, що у 2,1 раза вище рівня мінімальної зарплати (6000 грн).
Якщо порівнювати із груднем 2020 року, то розмір середньої номінальної зарплати становив 87,0%. Зменшення нарахувань у січні до попереднього місяця відбувається щороку і зумовлено тим, що в грудні здійснюються нарахування одноразових виплат: винагород за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсаційних виплат за невикористану відпустку тощо.
Темп зміни середньої номінальної зарплати порівняно із січнем 2020 року становив 115,0%.
Найвища середня зарплата у січні 2021 року зафіксована у фінансовій та страховій діяльності (24095 грн) та ІТ та телекомунікаціях (21941 грн).

Останні публікації

Важливі цифри на 2023 рік

Новий рік — нові показники, які треба застосовувати у розрахунках з фізичними особами. Пропонуємо у зручному табличному форматі важливі цифри на 2023 рік, які завжди

Бухгалтерські новини, 21 – 27 листопада 2022Р

Президент підписав Держбюджет: які основні показники на 2023 рік? 23 листопада В. Зеленський підписав Закон про Держбюджет на 2023 рік. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня

Підсумки тижня (огляд за 14 — 18 лютого 2022 р.)

ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА Умови встановлення і розміри компенсаційних виплат, в т. ч. і за період відрядження, підприємства визначають самостійно в колдоговорі або іншому локальному

Підсумки тижня (огляд за 31 січня — 4 лютого 2022 р.)

ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА Законодавчими актами, а також цивільним законодавством не передбачений обов’язок будь-якої із сторін ЦПД інформувати ДПС про його укладення, а також відповідальності

Підсумки тижня (огляд за 24 – 28 січня 2022 р.)

ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА Наказом № 2153 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням. У разі встановлення відносно працівників підприємств,

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ (ОГЛЯД ЗА 17 — 21 СІЧНЯ 2022 Р.)

ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ Податківці звертають увагу, що Законом № 1914 запроваджені змінив порядку оподаткування ПДВ для операцій з постачання тютюнових виробів. Тепер встановлений окремий