Відкрито набір до групп навчання «МСФЗ для початківців»; «Право в Україні»; DipIFR rus; CIMA
📚👍🏻Стань кращим фахівцем, пройшовши навчання з професіоналами в Академії «Контінуа прогресіо»!

Підсумки тижня (огляд за 12 — 16 липня 2021 р.)

Праця і заробітна плата

Перехід на облік трудової діяльності в електронній формі та скасування обов’язковості паперових трудових книжок стартувало із 10.06.2021 року завдяки Закону № 1217.

ПФУ з цього приводу розмістив на сайті актуальні запитання-відповіді.

Які терміни процесу оцифрування трудових книжок?

Процес оцифрування трудових книжок триватиме протягом 5-ти років.

Яка доля чекає в подальшому на паперові трудові книжки?

За бажанням працівника паперова трудова книжка може вестися і після закінчення п’ятирічного терміну.

Яка інформація буде міститися в електронній трудовій книжці?

У ній відображають усю наявну інформацію про стаж, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення. Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки.

Хто може подавати інформацію з паперової трудової книжки для внесення даних в електронному вигляді?

Відомості про трудову діяльність працівника на підставі сканованих або оцифрованих копій документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом, подають роботодавець або працівник через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Як бути з документами про освіту, про народження дітей, про службу в армії?

Ці документи також сканують і вносять до електронної трудової книжки, адже вони впливають на обрахунок стажу, а відповідно мають бути зафіксовані в Реєстрі застрахованих осіб.

Що робити з паперовою трудовою книжкою?

Оригінали паперових трудових книжок, які зберігав роботодавець, видають працівникам під підпис.

На вимогу працівника роботодавець зобов’язаний і надалі вести паралельно із електронним варіантом паперову трудову книжку, вносити туди записи про прийняття на роботу, переведення, звільнення, заохочення.

Як наявність електронної трудової книжки впливає на процедуру виходу на пенсію?

Електронна трудова книжка – передумова автоматичного призначення пенсії за віком по факту настання події – досягнення пенсійного віку, без необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи ПФУ.

________________________________________

Податок на додану вартість

Як нараховувати ПДВ, коли дата переходу права власності на нерухомість та дата оплати за неї різні? Податківці наголошують – за правилом першої події.

Отже, у продавця при продажу нерухомого майна податкові зобов’язання з ПДВ виникають на дату події, що сталася раніше, а саме, або на дату зарахування коштів від покупця, або на дату складення документа, що засвідчує факт переходу права власності на таку нерухомість.

Нагадаємо, за загальним правилом, операції з постачання нерухомості – крім першої поставки – звільнені від ПДВ ( пп. 197.1.14 ПКУ).

Проте не звільняютя від оподаткування ПДВ операції з постачання покупцям нежилих приміщень чи їх частин (комори та машиномісця) у складі житлового будинку, оскільки вони не відносяться до житлового фонду.

«Нетиповий» експорті сільгосппродукції – один із фактів мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ.

Така мінімізація можлива завдяки оподаткуванню всіх експортних операцій за нульовою ставкою, що дозволяє нарахований такими платниками при придбанні експортованого зерна податковий кредит у повній сумі використовувати для зменшення власних податкових зобов’язань з ПДВ при реалізації зовсім інших товарів/послуг власного виробництва.

Тому податківці звертають увагу, що обов’язкова умова для відсутності зауважень з боку контролюючих органів – реальність всіх документально оформлених операцій з придбання сільгосппродукції.

Для прикладу, на Київщини в ході документальної перевірки одного з виробників асфальтобетонних сумішей, що відпрацьовувався в межах завдань Тимчасової слідчої комісії ВРУ, виявили нехарактерні для його основного виду діяльності операції з придбання і експорту понад 33 тис. тонн пшениці загальною вартістю 157,7 млн грн.

За документами вказану продукцію нібито придбано у підприємств, яке здійснює сталу діяльність на ринку зерна. Проте, фактично, ні серед безпосередніх «постачальників» зазначеного «нетипового» експортера, ні серед їх «контрагентів» не виявилося реальних суб’єктів господарювання, які б могли її виробляти, зберігати та поставляти с/г продукцію (відсутні трудові ресурси, виробничі активи). Початкове «введення» в обіг пшениці у ланцюгах її псевдопостачання оформлено через так звані «скрутки», які декларують нереальні операції з придбання товарів однієї номенклатури, а реалізації зовсім іншої – в якій і зацікавлені користувачі схемного ПДВ.

За аналогічною схемою перевірене підприємство легалізувало й іншу продукцію (щебінь, ґрунт, бітум тощо) невідомого походження загальною вартістю 60,3 млн грн, яка використовується в його виробничій діяльності.

За результатами документальної перевірки констатовано неправомірне формування платником податкового кредиту за оформленими лише на папері операціями з придбання зерна і дорожніх матеріалів у «постачальників», які фактично не могли їх поставити, та донараховано грошових зобов’язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств загалом на 69 млн грн.

01.07.2021 року Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» ( законопроект № 5425-д). Він має змінити ставку ПДВ при постачанні сільськогосподарської продукції.

Законопроект № 5425-д направлено на підпис Президенту України 08.07.2021 року.

Попри те, що він ще не набув статус повноцінного Закону, в Центральному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків пояснюють новації цього Закону.

Для аграріїв відновлять ставку ПДВ 20% для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, яку класифікують за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного), 1002 (жито), 1004 (овес), 1204 00 (насіння льону, подрiбнене або неподрiбнене), 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрiбненi або неподрiбненi), 1212 91 (цукрові буряки).

Ставку ПДВ у 14% залишили для операцій з постачання такої продукції: 1001 (пшениця і суміш пшениці та жита (меслин), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби, подрiбненi або неподрiбненi), 1205 (насіння свиріпи або ріпаку, подрiбнене або неподрiбнене), 1206 00 (насіння соняшнику, подрiбнене або неподрiбнене).

Для тих товарів, за якими відновлять ставку ПДВ 20%, передбачено такі особливості:

– якщо перша подія при постачанні цих товарів відбулася до набрання чинності цим Законом, то перерахунок ставки ПДВ і суми податку на дату настання другої події не здійснюють;

– якщо після набрання чинності цим Законом відбудеться повернення попередньої оплати (авансу) або поставлених таких товарів, то перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, коригування сум податкових зобов’язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ 14 %;

– якщо після набрання чинності цим Законом відбудеться постачання цих товарів або перерахування коштів у зв’язку із збільшенням кількості або вартості таких товарів, перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, то коригування сум податкових зобов’язань з ПДВ здійснюється, виходячи із ставки ПДВ 20 %.

У випадку здійснення платником ПДВ операцій з постачання на митній території України таких товарів, які були придбані до набрання чинності цим Законом, за таким платником податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні таких товарів. Тож ставка 20% ПДВ застосовуватиметься тільки щодо виникнення податкових зобов’язань за операціями після набрання чинності цим Законом.

Порушення послідовності присвоєння номерів податкових накладних протягом певного періоду (доби) не є порушенням Порядку заповнення податкової накладної. Про це наголосили в ГУ ДПС у Волинській області.

У разі, якщо платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, друга та наступні податкові накладні з таким номером не можуть бути зареєстровані в ЄРПН.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, одним з яких є порядковий номер податкової накладної.

Відповідно до п. 6 Порядку № 1307, порядковий номер податкової накладної містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складається з двох частин:

– у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер;

– у другій частині (після знака дробу) проставляється код, що передбачає здійснення операцій за видами діяльності, визначеними в п. 16 прим. 1.3 ст. 16 прим. 1 Закону № 1877-IV, або код, що передбачає складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції.

У першій частині порядкового номера податкової накладної зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної податкової накладної протягом певного періоду.

Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку.

Не допускається складання платником ПДВ за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.

________________________________________

Податок на прибуток

Податківці нагадали, що не підлягають амортизації та проводяться за рахунок відповідних джерел витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів (згідно з п.п 138.3.2 ПКУ).

Терміни «невиробничі основні засоби», «невиробничі нематеріальні активи» означають відповідно основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.

Нормами НП(С)БО 7 та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом МФУ від 30.09.2003 р. № 561, визначено відображення вартості безоплатно отриманих основних засобів та нарахування амортизації на них.

Таким чином, у податковому обліку не передбачено обмежень щодо нарахування амортизації на основні засоби, безоплатно отримані платником податку, тому такі основні засоби, які призначені для використання в господарській діяльності платника податку, підлягають амортизації згідно з п. 138.3 ПКУ.

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Запорізькій області.

Чи має право платник податку на прибуток, який перейшов зі спрощеної системи, зменшити фінрезультат на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування, що обліковувалось у нього до переходу на спрощену систему?

Ні, наполягають податківці. Такий платник не має права зменшити фінрезультат на суму збитків, що обліковувалось у нього до переходу на спрощену систему.

Річний податковий (звітний) період для такого платника буде як у новоствореного – починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.

Джерело: роз’яснення ГУ ДПС у Запорізькій області.

________________________________________

Звітність

За несвоєчасне подання об’єднаного звіту по ЄСВ та ПДФО у зв’язку з некоректною роботою програмного забезпечення ДПС платники податків не можуть бути притягнені до адмінвідповідальності.

У профільному комітету відзначили, що ст. 9 КпАП передбачено, що адмінправопорушенням (проступком) визнають протиправну, винну (умисну або необережну) дію чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адмінвідповідальність. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адмінправопорушення зобов’язаний з’ясувати в тому числі чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності згідно ст. 280 КпАП.

До комітету у травня 2021 року масово надходили скарги від платників податків про неможливість подати податковий розрахунок та отримати другу квитанцію у зв’язку з незабезпеченням ДПС коректної роботи програмного забезпечення.

Тож у діях платників податків, які несвочасно подали податкові розрахунки за І квартал 2021 року у зв’язку із некоректною роботою програмного забезпечення ДПС, відсутня вина, а такий платник податку, податковий агент не може бути притягнений до адмінвідповідальності.

Про факти складання контролюючим органом протоколів про адмінправопорушення за несвоєчасне подання податкового розрахунку за І квартал 2021 року просять повідомляти Комітет ВРУ.

За повідомленням Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

ДПС розмістила на сайті відповідь актуальне питання: як заповнити Додаток 1 до оновленої із 01.01.2021 року форми податкової декларації єдинника з типом форми «Звітна» у разі держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

У випадку припинення підприємницької діяльності ФОП на спрощеній системі подають податкову декларацію з типом форми «Звітна» (за період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності), у складі якої формують Додаток 1 з типом «Звітна», який заповнюють в такому порядку:

– у комірці 01 заголовної частини проставляють позначку «Х»;

– у розділі 1 вказують реєстраційний номер облікової картки платника податків з врахуванням примітки 4 до Додатка 1;

– у розділі 2 – серія (за наявності) та номер паспорта для ідентифікації платника ЄСВ у ПФУ з врахуванням примітки 5 до Додатка 1;

– у розділі 3 – П.І.Б. (за наявності);

– у розділі 4 в полі «Податковий (звітний) період» проставляють позначку «Х» поруч з відповідним звітним періодом;

– у розділі 5 в полі «після припинення» «Тип форми» вказують позначку «Х», при цьому одночасно заповнюють розділ 6;

– у розділі 6 – дата держреєстрації припинення;

– у розділі 7 «Код основного виду економічної діяльності» вказують основний код економічної діяльності за КВЕД згідно з реєстраційними документами;

– у розділі 8 – період перебування ФОП на спрощеній системі як платника ЄСВ у звітному році, та код категорії застрахованої особи (зазначають цифру «6»);

– рядки та графи у розділу 9 обов’язково заповнюють в розрізі місяців за період, визначений у розділі 8, де у графі 2 відображають самостійно визначену сума доходу, на яку нараховують ЄСВ, а у графі 4 обчислюють суми нарахованого ЄСВ. Загальну суму нарахованого ЄСВ за звітний період зазначають у рядку «Усього» графи 4.

Значення рядка «Усього» графи 4 розділу 9 Додатка 1 переносять до рядка 21 «Сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті на небюджетні рахунки, за даними звітного (податкового) періоду» розділу VІІ податкової декларації.

Починаючи із 13.07.2021 року діятиме наказ Мінфіну від 19.05.2021 р. № 278, яким викладено в новій редакції Додаток 4ДФ до податкового розрахунку. В його п. 2 вказано, що податковий розрахунок за формою, затвердженою цим наказом, перший раз подається за II квартал 2021 року.

Проте подання податкового розрахунку за ІІ квартал 2021 року стартувало ще 1 липня і звісно частина платників податків уже подали Додаток 4ДФ за нині діючою формою, тобто без урахування змін згідно наказу № 278.

Тому вони поспіхом почали звертатися до ДПС для додаткових роз’яснень як їм бути в такій ситуації.

Податківці заспокоїли і повідомили, що податковий розрахунок за II квартал 2021 року подається за старою формою.

За новою формою таку звітність треба подавати, починаючи з III кварталу 2021 року.

Із 11 липня стартувала кампанія з подачі інформації про структуру власності і бенефіціарів юросіб.

Наказом Мінфіну від 19.03.2021 р. № 163 затверджено Положення про форму та зміст структури власності.

Також Мінюст наказом від 29.06.2021 р. № 2320/5 затвердив оновлені:

– форму 2 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)»;

– форму 4 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування»;

– форму 6 «Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи».

Додатково наказом Мінюсту від 08.07.2021 р. № 2398/5 оновили форму 5 «Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи». В ній змінено розділи, які стосуються відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Цей наказ набирає чинності з 11 липня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

________________________________________

Готівкові розрахунки

ДПС роз’яснює, чи необхідно застосовувати РРО та/або ПРРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі проведення розрахунків платіжними картками Visa і MasterCard та іншими за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою та який документ при цьому надається споживачу.

Податківці відзначили, що платіжні сервіси призначені для спрощення проведення розрахунків в мережі Інтернет за допомогою персональних комп’ютерів та/або інших мобільних пристроїв та з використанням банківських платіжних карток. За своїм змістом вони є системами для надання послуг з еквайрингу у дистанційному режимі.

Таким чином, продаж товарів на умовах повної передоплати із застосуванням платіжних сервісів відбувається у три етапи:

1) операція з приймання платіжним сервісом коштів від покупця, про що формується відповідне електронне повідомлення про приймання коштів;

2) операція безготівкового переказу платіжним сервісом коштів, прийнятих від покупця, на банківський рахунок продавця;

3) передачу товару покупцю.

З технічної точки зору між фізичною особою – підприємцем і фінансовою установою, якій належить платіжний сервіс, відбувається саме операція з безготівкового переказу коштів, для проведення якої застосування РРО не є обов’язковим, разом з тим, суб’єктами (учасниками) безпосередньо операції купівлі-продажу товару є фізична особа – підприємець, яка здійснює продаж товарів, і отримувач такого товару (покупець), який здійснює грошовий розрахунок за цей товар у дистанційному режимі, за допомогою платіжного сервісу.

При цьому, факт виконання договору купівлі-продажу товару обумовлений саме отриманням товару покупцем, а тому, продавець зобов’язаний забезпечити отримання покупцем розрахункового документа, який підтверджує факт оплати покупцем товару. Відповідно, така операція має ознаки розрахункової в розумінні Закону про РРО, а застосування РРО при її проведенні є обов’язковим.

Отже, у разі доставки поштою або кур’єрською службою товару, придбаного на умовах передоплати із застосуванням платіжних сервісів суб’єкт господарювання повинен вкласти у поштове відправлення раніше роздрукований з використанням РРО розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів.

Також, у передбачених законодавством випадках, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.

________________________________________

Пенсійне і соціальне забезпечення

Починаючи із 1 січня 2021 року ФОПи, які мають основне місце роботи, звільнені від сплати за ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив мінімальний страховий внесок за таких осіб. Такі особи можуть сплачувати ЄСВ самостійного за вказані місяці, але не менше мінімального страхового внеску. Норми передбачені Законом № 592.

Однак в ІПК від 15.06.2021 р. № 2422/ІПК/99-00-04-03-03-06 податківці наголошують, що ФОП, яка надає послуги згідно ЦПД без оформлення трудової книжки, сплачує ЄСВ на загальних підставах.

Це пояснюють тим, що звільнення від ЄСВ для ФОП діє за основним місцем роботи, а при виконанні роботи або наданні послуги за ЦПД трудові відносини не оформлюють.

Також ДПС відмічала, що працюючі ФОП сплачують ЄСВ «за себе» у разі відпустки по догляду за дитиною.

Механізм видачі (формування) листків непрацездатності (далі – ЛН) в Електронному реєстру листків непрацездатності (далі – Реєстр) визначив МОЗ в наказі від 17.06.2021 р. № 1234.

До обов’язкових реквізитів ЛН як електронного документа віднесли єдиний реєстраційний номер ЛН, спеціально призначений для таких цілей кваліфікований електронний підпис (електронна печатка), відомості запису про тимчасову непрацездатність: про тимчасово непрацездатну особу, про випадок тимчасової непрацездатності.

ЛН формують в Реєстрі на підставі медичного висновку (медичних висновків) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб.

Дати відкриття та закриття ЛН відповідають датам початку періоду дії та закінчення періоду дії медичного висновку. ЛН вважають виданим з наступного дня після дати закриття листка непрацездатності.

Період тимчасової непрацездатності у ЛН можуть скоротити на підставі надходження даних:

1) з електронної системи охорони здоров’я про:

– новий медичний висновок в межах випадку тимчасової непрацездатності;

– медичний висновок з відміткою про новий випадок тимчасової непрацездатності в межах однієї категорії медичних висновків або медичного висновку за іншою категорією, в тому числі у разі надходження таких медичних висновків в один день;

2) від централізованого банку даних з проблем інвалідності про встановлення МСЕК групи інвалідності (зміни групи інвалідності, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). У такому випадку період дії ЛН скорочують датою винесення відповідного рішення МСЕК.

ЛН з причиною непрацездатності «Вагітність та пологи» вважають виданим з дати відкриття листка непрацездатності.

________________________________________

Приватні підприємці

ФОПи, які мають основне місце роботи і перебувають у відпустці для догляду за дитиною, із 1 січня 2021 року не звільнені від сплати ЄСВ «за себе» у зв’язку з тим, що роботодавець не сплачує ЄСВ за таких осіб, а сплату ЄСВ проводять за кошти держбюджету.

На цьому наголошує ДПС, надавши платнику податків ІПК від 14.04.2021 р. № 1527/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Умовою звільненні ФОПа від сплати ЄСВ «за себе» із 1 січня 2021 року є факт сплати саме роботодавцем за такого працюючого ФОП мінімального страхового внеску.

За осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, ЄСВ сплачують органи, які проводять відповідні виплати.

________________________________________

Контроль і відповідальність

Починаючи із 1 липня 2021 року стартували інспекційні відвідування представників Держпраці та ДПС, які покликані боротися із неоформленою зайнятістю.

Держпраці називала критерії відбору роботодавців для перевірок.

В ДПС відмічають позитивну динаміку зі збільшення кількості офіційно працевлаштованих працівників.

В період із 30 червня по 6 липня 2021 року подано повідомлення до органів ДПС про працевлаштування 158,5 тис. працівників, що в середньому становить 22,6 тис. за день.

Якщо порівнювати із попереднім місяцем, тоді середньоденна чисельність працевлаштованих працівників становила 11,6 тисяч. Тож майже у два рази збільшена кількість оформлень працівників.

ДПС висловлює подяку свідомим платникам податків, які оформили трудові відносини з працівниками.

Натомість роботодавців, які ігнорують свій обов’язок, попереджають про відповідальність за використання праці неоформлених працівників (60 тис. грн за виявлене порушення вперше, та 180 тис. грн, якщо порушення виявлено повторно протягом двох років).

________________________________________

Інше

Європейська Бізнес Асоціація (EBA) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) зібрали на одній сторінці актуальну інформацію про вакцинацію. Вона, зокрема, буде корисна роботодавцям та працівникам.

Наведемо окремі із питань та відповідей на них.

Чи повинен роботодавець забезпечувати співробітнику можливість вакцинуватися? Якщо так, то як саме (оплата вакцини)?

Вакцинація проти COVID-19 в Україні безоплатна. Немає законодавчої вимоги до роботодавців надати своїм співробітникам можливість вакцинуватися.

Роботодавець може заохочувати співробітників вакцинуватися, наприклад, надавши можливість щепитися у робочий час чи запропонувавши додатковий вихідний, якщо співробітник матиме таку типову реакцію на вакцину як головний біль, лихоманка, підвищення температури та ін.

Які додаткові гарантії надають співробітникам на період вакцинації (додаткові дні відпустки, лікарняний тощо)?

Законодавство України не передбачає вимоги до роботодавця надати співробітнику відпустку на період вакцинації. Якщо після щеплення людина матиме таку типову реакцію на вакцину як головний біль, лихоманка, підвищення температури, то вона може звернутися до сімейного лікаря і отримати лікарняний лист. Роботодавець у свою чергу може надати можливість щепитися у робочий час чи запропонувати додатковий вихідний, якщо співробітник матиме якусь з вищезазначених реакцій на вакцину.

Чи повинен роботодавець наполягати на вакцинації співробітників? Чи можна усунути від роботи співробітника, який відмовився вакцинуватися від COVID-19 або не має “сертифіката вакцинації”? Якщо можна, то в яких сферах (обслуговування відвідувачів, ресторани, кафе)?

Ні. Вакцинація в Україні є добровільною.

Верховний Суд уважає правильними висновками про те, що оскільки всі суми грошового зобов’язання з податку зараховують на єдиний казначейський рахунок, то помилковий розрахунковий рахунок в платіжному дорученні під час сплати суми податкового зобов’язання – не достатня правова підстава для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов’язання у визначений строк. Тому в такому випадку цього не достатньо аби застосовувати на підставі п. 126.1 ПКУ штрафних (фінансових) санкцій.

У розглянутій судом справі платник податків помилково сплатило суму податкового зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств на реквізит бюджетного рахунку, призначеного для сплати збору під час набуття права власності на легкові автомобілі.

У подальшому підприємство звернулось з листами в управління ПФУ та Державної казначейської служби України з проханням перерахувати помилково сплачені кошти.

Суд уважає, що помилка під час перерахування узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на прибуток до держбюджету має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова.

Проте дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов’язання, не можуть бути підставою для застосування штрафів, передбачених п. 126.1 ПКУ.

Джерело: постанова ВС/КАС від 01.07.2021 р. у справі № 813/2772/16.

________________________________________

До відома

Інфляція на споживчому ринку в червні 2021 року порівняно із травнем 2021 року становила 0,2% – повідомили в Держстаті.

У червні 2021 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,1%. Найбільше (на 16,0%) подешевшали яйця. На 2,8-0,4% знизилися ціни на фрукти, овочі, молоко, сало, свинину. Водночас на 3,4-0,4% подорожчали соняшникова олія, риба та продукти з риби, рис, макаронні вироби, м’ясо птиці, безалкогольні напої, сири, продукти переробки зернових, яловичина, масло, цукор.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному за рахунок підвищення плати за утримання будинків та прибудинкових територій на 1,0%, природний газ – на 0,7%.

Ціни на транспорт зросли на 1,0% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті на 5,3% та 2,4% відповідно.

 

Останні публікації

Важливі цифри на 2023 рік

Новий рік — нові показники, які треба застосовувати у розрахунках з фізичними особами. Пропонуємо у зручному табличному форматі важливі цифри на 2023 рік, які завжди

Бухгалтерські новини, 21 – 27 листопада 2022Р

Президент підписав Держбюджет: які основні показники на 2023 рік? 23 листопада В. Зеленський підписав Закон про Держбюджет на 2023 рік. За ним розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня

Підсумки тижня (огляд за 14 — 18 лютого 2022 р.)

ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА Умови встановлення і розміри компенсаційних виплат, в т. ч. і за період відрядження, підприємства визначають самостійно в колдоговорі або іншому локальному

Підсумки тижня (огляд за 31 січня — 4 лютого 2022 р.)

ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА Законодавчими актами, а також цивільним законодавством не передбачений обов’язок будь-якої із сторін ЦПД інформувати ДПС про його укладення, а також відповідальності

Підсумки тижня (огляд за 24 – 28 січня 2022 р.)

ПРАЦЯ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА Наказом № 2153 затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням. У разі встановлення відносно працівників підприємств,

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ (ОГЛЯД ЗА 17 — 21 СІЧНЯ 2022 Р.)

ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ Податківці звертають увагу, що Законом № 1914 запроваджені змінив порядку оподаткування ПДВ для операцій з постачання тютюнових виробів. Тепер встановлений окремий